Ako smeráci vedome vykrádajú mestskú firmu a okrádajú košičanov.

     Mesto Košice má na zvoz a spracovanie odpadu monopolnú zmluvu (podľa mňa nie v súlade so zákonom) s firmou KOSIT a.s., kde má mesto 34% podiel, čiže aj 34% podiel na zisku. Väčšinový podiel v KOSIT a.s. ovládajú smeráci z parku (Pach, Maška a Žuga) a ten mestský tiež. Čiže je 100% ovládaný našou červenou stranou.

Čím viac KOSIT zarobí, tým viac zarobí aj mesto Košice cez 34% podiel.

Naša červená neskorumpovaná banda, čiže SMER, dohodli v centrále, že najlepšie by bolo, keby ovládli celý KOSIT a nemuseli sa deliť o zisk s mestom, čiže košičanmi, ktorí okrem iného platia za likvidáciu odpadu takmer najviac, čo je úplne choré. Viete si predstaviť, že by majiteľ firmy platil za likvidáciu odpadu citeľne viacej ako zákazníci-nemajitelia ? Ja nie. Primátor Raši (SMER) áno a vôbec mu to roky nevadí.

     Súdruhovia smeráci a primátor Raši chcú (musia) predať podiel pánom z parku a preto opäť používajú metódu zastrašovania a demagógie, že väčšinový akcionár chce modernizovať a že to bude stáť strašne veľa a že mesto na to nemá a podobne.
Videli ste už smerácku firmu, že by modernizovala z vlastného ? 🙂 🙂 Ja nie. Buď si nalejú do firmy štátne milióny cez dreveného bieleho koňa ako v prípade parkovania, ale to prefinancujú cez eurofondy, čo sa podľa mňa aj stane. Nepriamo to potvrdil a primátor Raši, keď povedal, že modernizácia kontajnerovísk polozapustených do zeme urobí KOSIT (ten vlastní kontajnery) cez eurofondy. A isto si pomôžu aj inými peniazmi, tak ako na Terase v prípade uzamykateľných klietok – podľa súdruhov, moderných uzamykateľných kontajnerovísk, keď peniaze na toto sa dali zo štátneho Envirofondu. Čo z toho, že v rozpore v poslaním Envirofondu (šéf fondu kandidoval za SMER do NRSR), lebo kontajner nemá absolútne spoločné nič so životným prostredím a tie v Košiciach patria dokonca súkromnej firme KOSIT, čiže verejné peniaze sa investujú na ochranu súkromného majetku, čo je tiež v rozpore so zákonom.
A čo robí hlavný kontrolór MČ Košice Západ p.Filipko. Tvári sa, že nič nevidí, mlčí a nekoná.

Ale ako vykrádajú firmu KOSIT, čiže znižujú zisk mesta Košice, čiže všetkých košičanov?
Súdruhovia založili firmu KOSIT West s.r.o., potom KOSIT services s.r.o. a iné, ktoré začínajú preberať niektoré ziskové činnosti od spoločnosti KOSIT a.s. (ale aj Správe mestskej zelene) , z kt. má mesto podiel na zisku. Čiže ak sa znižuje príjem KOSIT a.s = znižuje sa hodnota podielu mesta Košice = čiže menej pribudne do mestskej kasy.

Tu su všetky spoločnosti – http://orsr.sk/hladaj_subjekt.asp?OBMENO=KOSIT&PF=0&SID=0&R=on

Strana SMER ma za úlohu presvedčiť všetkých, že KOSIT a.s. nie je na tom až tak dobre a že mesto na potrebné investície nemá peniaze a podobné bu bu bu, bludy a nezmysly.

Na celom svete je biznis s odpadom jeden z najlukratívnejších…….okrem kancelárie primátora mesta Košice Richarda Rašiho, ktorý chce „meniť“ ešte aj kraj……….. asi na obraz pánov z parku…

Dňa 19.06.2017 majú košickí poslanci rozhodovať o tejto zlodejine, čiže o odpredaji 34% podielu mesta Košice. Som strašne zvedavý, koľko poslancov si hlasovaním ZA nasadi zároveň na vlastný krk gilotínu, ktorá sa možno spustí v predvolebnej kampani, keď sa košičanom bude intenzívne pripomínať kto ako hlasoval pri EEI a pri KOSITe. Pre mnohých to môže mať politické fatálne následky.
Snáď si to 19.06.2017 uvedomia…………., lebo vykrádať sa nedá do nekončena…

A ešte na záver otázka pre súdruha primátora Rašiho.
Pozrite si tento zoznam firiem, ktoré založil KOSIT a.s., kde má mesto 34
% podiel. Čiže hodnota 34% podielu sa mala vyrátať z hodnoty týchto všetkých 5 spoločností pán primátor. Som si istý, že čo a ako máte konať dostávate priamo z parku, ale toto by vedelo vyrátať aj malé decko………..okrem Vás.
Stále máte pocit, že hodnota 34
% Vami určená je správna?

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s