Po zime ostáva KVP naďalej znečistené po psoch

Posledné roky sme si postupne zvykali na to, že zimy už nie sú to čo kedysi, a sneh je viac menej príjemným pár dňovým spríjemnením. Tohtoročná zima bola na sneh ale mimoriadne štedrá a nasnežilo niekoľko desiatok centimetrov.

Okrem radosti, ktorú sneh priniesol hlavne tým najmladším, sa na snehu začala ukazovať arogancia a bezohľadnosť niektorých psíčkarov, ktorí nie sú ochotní po svojich štvornohých kamarátov upratovať. Potom sídlisko vyzerá tak ako vyzerá, a deti chodia domov zo sánkovačky s hnedými overalmi. Ukazuje sa, že sáčky, ktoré rozdáva Mestská časť Košice – KVP neplnia dostatočnú úlohu na to, aby bolo na sídlisku čisto. Povedzme si úprimne kto sa stará, sáčky si kúpi aj za vlastné, ide o pár centov. Kto je arogantný, tomu nepomôžu ani darované sáčky od úradu.

O poriadok ako taký sa má starať mestská polícia, no nepamätám sa, kedy som videl mestského policajta na KVP inak, ako v aute. Mestskí policajti by mali nechať autá autami, a určiť si ako prioritu číslo jeden obchôdzky po KVP. S tým už samozrejme súvisí aj zvýšenie bezpečnosti v medziblokových priestoroch a kontrola dodržiavania čistenia po psoch, čo bude pôsobiť preventívne. Ak psíčkar raz – dvakrát dostane 60€ pokutu, dvakrát si rozmyslí, či sa najbližšie nezohne. Čiže, menej papučiek, viac obchôdzok páni policajti.

V každom prípade, po zime ostali chodníky a trávniky v katastrofálnom stave a sneh neraz odkrýva to, čo tam psi nechali. Preto by sa mohlo vedenie mestskej časti zaoberať aj jednorázovým vyčistením sídliska najatím 3-4 brigádnikov alebo aktivačných pracovníkov na pár dní. Zajtra je rokovanie Komisie verejného poriadku kde toto riešenie skúsim ako občan navrhnúť. Mestskú časť by to finančne nijak podstatne nezaťažilo, no verím, že všetkým sa nám tu bude lepšie žiť a nebude problém vybehnúť von s deťmi.

 

Autor: Tomáš Benetin

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s