Použiteľné vyhľadávanie na stránkach mesta Košice stále chýba

Občianske združenie Košická alternatíva, ktorého som členom dlhodobo sleduje ako sa mesto Košice správa v otázke transparentnosti, nakoľko sme toho názoru, ze nie je uspokojivá.  Medzi základne prvky transparentnosti patrí aj to, ako sa vie občan dopracovať k informáciám. Pred pol rokom som posielal magistrátu mesta Košice otázku prečo stránka nepodporuje full-textové vyhľadávanie.

Aj napriek ich prísľubu že do konca roka 2016 toto vyhľadávaní fungovať bude, dodnes nefunguje.V komerčnej sfére dnes už len ťažko nájdete stránku, ktorá by takéto vyhľadávanie nemala. Cez vyhľadávanie na stránke mesta Košice sa nedá nájsť žiadna relevantná informácia. Pri pokuse vyhľadať napr. meno primátora Richarda Rašiho, vyhľadávanie nájde za rok 2016 dokopy dva odkazy.

Pri pokuse vyhľadať napríklad spoločnosť EEI nenájde ani jeden odkaz. Je zarážajúce, že pri osobe primátora mesta sa našli len dve informácie vo vyhladavávači, pri čom na konci roka 2016  sme si mohli prečítať vyhlásenia Richarda Rašiho o tom, že nesúhlasí s Transparency International Slovensko v hodnotení mesta Košice v otázke transparentnosti. Ako vidno, prepad o pár priečok bol oprávnený.

Ako sa má občan dopracovať k informáciám na mestskej web stránke  v 21.storočí? Budeme sa opakovane pýtať na vylepšenie tejto situácie. Je totiž možné že mesto takto koná zámerne, aby sťažilo prácu občanom, ktorí sa zaujímajú o veci verejné. Nižšie nájdete odpoveď mesta na moju info žiadosť.

Autor: Tomáš Benetin

Titulná fotka: kosice24.sk

Snímka obrazovky 2017-01-10 o 22.08.11.pngsnimka-obrazovky-2017-01-10-o-22-06-55

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s