Poďakovanie primátorovi R.Rašimu, že stiahol Borovicový háj z rokovania.

Tlaè ortofoto.dgn Dňa 06.12.2016 na tlačovej besede na Syndikáte novinárov zástupca Košickej alternatívy Zdenko Lipták vyslovil poďakovanie primátorovi Rašimu, že na najbližšie rokovanie Mestského zastupiteľstva v Košiciach nakoniec nezaradil bod o Borovicovom háji, ktorý bol mnohými, vrátane majiteľov pozemkov, považovaný za zlý. Jeho prípadným schválením by došlo ku skomplikovaniu situácie a defacto by premenil dané územie na stavebný pozemok.

Takto vznikol priestor na rokovania s vlastníkmi pozemkov ohľadom ich výmeny či odkúpení a dáva šancu, že dané územie si zachová verejný charakter.

I napriek jeho stiahnutiu z rokovania, ostalo v programe množstvo bodov veľmi diskutabilného charakteru. Rokovanie košického parlamentu 12.12.2016 obsahuje niekoľko bodov, ktoré budú mať na mesto a jeho ekonomiku dopad najbližších 10-15 rokov, pričom niektoré body z nášho pohľadu sú ušité na politickú objednávku. V najbližších dňoch zverejníme články a aj video na dané témy, aby sa páni poslanci zamysleli nad ich obsahom, a aby naozaj hlasovali v dobrej viere a nie pod prípadným tlakom.

Článok o Borovicovom háji – https://zdenkoliptak.com/2016/09/11/pridu-kosicania-vdaka-al-capone-richardovi-rasimu-o-borovicovy-lesik-na-terase/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s