Ako Richard Rašeei ide predĺžiť zmluvu bez výberového konania vyvolenej firme.

1006233_553162258058798_1397295034_n
Mestskí poslanci majú 12.12.2016 rokovať o modernizácii verejného osvetlenia. Vyzerá to super a kto by bol proti ? Ani ja nie som proti modernizácii.

Kde je ale pes zakopaný ???

Vychádzam z článku denníka Korzár – http://kosice.korzar.sme.sk/c/20381636/kosice-pripravuju-modernizaciu-verejneho-osvetlenia.html#ixzz4PhwWl3vv

TEXT Z ČLÁNKU:
“Koncesná zmluva by bola uzatvorená na obdobie 15 rokov. O príprave komplexnej modernizácie verejného osvetlenia mesta Košice budú rokovať košickí mestskí poslanci 12. decembra.
Mesto v súčasnosti zabezpečuje prevádzku verejného osvetlenia na základe zmluvy o nájme so spoločnosťou ELTODO OSVETLENIE, s.r.o. Platnosť zmluvy sa končí 31. júla 2017.“

Zopakujme si: Platnosť zmluvy sa končí 31. júla 2017.

O ČO TEDA IDE?

Firma ELTODO je smerácky produkt z éry vlády súdruha Schustera, keď jeho námestníkom bol B. Farkašovský (kandidoval za SMER na primátora), keď obaja presadzovali pri a po výberovom konaní práve ELTODO (tá, ktorá zváštne vyhrala súťaž na osvetlenie Dómu).
Hneď po skončeni funkčného obdobia (skončili Schuster i Farkašovský) sa šéfom firmy, čuduj sa svete, stal práve námestník primátora B. Farkašovský (SMER).
Náhoda? Podľa mňa nie, ale vopred pripravený scénar.

A PREČO IDÚ O MODERNIZÁCII ROKOVAŤ TERAZ?

Zmluva s ELTODO končí o 7 mesiacov. Po jej skončení musí mesto Košice vypísať novú súťaž. No ale smeráci, ktorí tak strašne radi obchádzajú zákony a pravidlá hry, vymysleli s poslušným Richardom Rašim spôsob, ako sa tváriť moderne a budovateľsky, ale pri tom sa vyhnúť verejnej súťaži, ktorá by Košiciam mohla priniesť úspory na ďalšie 10-ročné obdobie. SMERáci sa rozhodli zabetónovať daný stav a firmu ELTODO na ďalších 15 rokoch bez verejnej súťaže.

Ak by mesto riadili ľudia, ktorým naozaj záleží na meste, jeho verejných financiách, na slušnosti vo verejnom sektore a dodržiavaní dobrých mravov a spôsobov, tak by sa počkalo na riadne výberové konanie, kde by v podmienkach mohli byť aj veci okolo modernizácie verejného osvetlenia a víťaz tejto súťaže by uzatvoril s mestom zmluvu na 15 rokov vrátane modernizácie…

SMER ale nepozná slušné mravy, miluje výberové konanie s jediným účastníkom a ako vidno, Richard Raši miluje stav, keď netreba žiadne výberové konanie, ktoré môže Košiciach ušetriť ešte viac verejných financií. Veď načo?

z.l.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s